esmaspäev, 19. oktoober 2009

Logo




Arvutigraafika

Arvutigraafikast tean ma natukene, kuid mul pole arvutigraafikaga väga palju kokkupuudet olnud. Tean, et eristatakse kahte liiki arvutigraafikat ja nendeks on rastergraafika ja vektorgraafika. Rastergraafikas koosneb pilt pikslitest, millest igaüks omab mingit värvi ja on eraldi töödeldav. Seda graafikat kasutatakse digitaliseeritud fotode puhul, kuna saab kasutada sujuvaid värviüleminekuid ning objektidel ei pea olema selged piirjooned. Aga vektorgraafika puhul on jällegi kõik objektid kirjeldatud mingite vektorite abil, on olemas joone paksuse, tüübi, värvi ja täitevärvi kirjeldus. Vektorgraafika joonistused näevad välja nagu tavalised joonistused ja neid on lihtne töödelda, kuna iga objekti saab eraldi redigeerida. Vektorgraafika programmid on näiteks Adobe Illustrator, Freehand, Open Office, Corel Draw ja rastergraafika prorammid aga on Gimp, Corel Photo-Paint, Adobe Photoshop ja Paint.
Mina olen kasutanud Painti mingite lihtsamate joonistuste tegemiseks ja kui väga vaja on olnud siis saab ka piltidega seal midagi korda saadetud, kuid paintist leidub ka palju paremaid programme, kuid lastele on minu meelest väga hea programm, lihtne.Varem olengi arvutigaraafikaga tegelikult kokku puutunud, kui olen Paintis joonistanud ja erinevate progammidega pilte töödelnud, kuid päris paljud töötlemisprogammid on minu jaoks veel tundmatud ja keerulised.
Ma ei oskagi nii väga öelda, mida ma tahaksin arvutigraafikas õppida, kuna ma isiklikult arvan, et kõik mis me õpime tunnis on minu jaoks uus ja huvitav, sest varem pole ma sellest nii väga midagi teadnud.

Veebirakendus

Minu senised teadmised veebirakendusest on suhteliselt vähesed, sest ma ei ole teinud oma veebilehte jne. Ma olen lihtsalt kasutanud internetti enda tarbeks, käinud erinevatel veebilehtedel ja otsinud sealt vajalikke materjale ja liitunud erinevate veebilehtedega, kuid ma pole veel mõelnud, et kuidas need üldse on üles ehitatud ja mis plussid ja miinused neil on.
Minu lemmik veebileht on www.orkut.com, sest see on üks veebilehtedest, mida ma kasutan iga päev. See on väga mugav ja mitmekesine. Ma saan lisada pilte, suhelda sõpradega, kuulata muusikat ja üleüldse infot jagada inimestega. Väga hea suhtluskeskkond minu jaoks. Paigutus on ka väga kasutajasõbralik, nt. kõik sõprade uuendused jooksevad mulle kohe pealehel ette, pealehel on ka näha, millal on sõprade sünnipäevad ja saab ka liituda erinevate kommuunidega ja jagada infot vajalikest sündumustest. Minu jaoks teine nii öelda lemmik on hot.ee, sest sinna tulevad mulle vajalikud kirjad ja failid. Hoti väga heaks plussiks on ka see, et seal saab lugeda uudiseid kohe pealehelt, saan mugavalt ja kiiresti uudised teada mitte ei pea minema järgmisele veebileheküljele. Loomulikult on ka paigutus hea, ma leian kiiresti vasakult poolt äärest kätte vajalikud e-kirjad ja failid. Sünnipäeva puhul on sealt ka väga hea e-kaarte saata tuttavatele ja kui mingil hetkel pole midagi väga teha siis on ka võimalik mängida seal leheküljel. Mina näen seda veebilehekülge enda jaoks väga heast küljest.
Ma pean ka ära mainima, et veebirakendustega puutuvad tegelikult kokku enamus inimesi meie riigis või koguni maailmas, sest tegelikult on ju enamus infoallikaid just internetis. Paljud meie toimingud just toimuvadki internetis. Lapsed vaatavad oma hindeid e-koolis ja nende kodused tööd on ka sinna üles märgitud, täiskasvanud jällegi käivad pangas ja teevad üle kandeid. Sellega seoses saavad mõned toimingud kiiremini tehtud, inimesed hoiavad sellega aega kokku. Kuid väga paljud meist ei tea, mis ohud on internetis ja kuidas on paljud veebileheküljed üles ehitatud ja kui palju võib tegelikult viirusi saada lehekülgedelt. Ma arvan, et tegelikult peaks sellest kõigest rohkem rääkima, sest see on info, mida inimestel oleks vajalik teada. Ma tahan selle jutuga öelda, et ka mina kui tavainterneti kasutaja ei oska veel teha enda kodulehte, ma ei tea ka millele veebilehekülgedel tähelepanu pöörata- seda ma tahakski teada veebirakendusest.