esmaspäev, 19. oktoober 2009

Arvutigraafika

Arvutigraafikast tean ma natukene, kuid mul pole arvutigraafikaga väga palju kokkupuudet olnud. Tean, et eristatakse kahte liiki arvutigraafikat ja nendeks on rastergraafika ja vektorgraafika. Rastergraafikas koosneb pilt pikslitest, millest igaüks omab mingit värvi ja on eraldi töödeldav. Seda graafikat kasutatakse digitaliseeritud fotode puhul, kuna saab kasutada sujuvaid värviüleminekuid ning objektidel ei pea olema selged piirjooned. Aga vektorgraafika puhul on jällegi kõik objektid kirjeldatud mingite vektorite abil, on olemas joone paksuse, tüübi, värvi ja täitevärvi kirjeldus. Vektorgraafika joonistused näevad välja nagu tavalised joonistused ja neid on lihtne töödelda, kuna iga objekti saab eraldi redigeerida. Vektorgraafika programmid on näiteks Adobe Illustrator, Freehand, Open Office, Corel Draw ja rastergraafika prorammid aga on Gimp, Corel Photo-Paint, Adobe Photoshop ja Paint.
Mina olen kasutanud Painti mingite lihtsamate joonistuste tegemiseks ja kui väga vaja on olnud siis saab ka piltidega seal midagi korda saadetud, kuid paintist leidub ka palju paremaid programme, kuid lastele on minu meelest väga hea programm, lihtne.Varem olengi arvutigaraafikaga tegelikult kokku puutunud, kui olen Paintis joonistanud ja erinevate progammidega pilte töödelnud, kuid päris paljud töötlemisprogammid on minu jaoks veel tundmatud ja keerulised.
Ma ei oskagi nii väga öelda, mida ma tahaksin arvutigraafikas õppida, kuna ma isiklikult arvan, et kõik mis me õpime tunnis on minu jaoks uus ja huvitav, sest varem pole ma sellest nii väga midagi teadnud.